Wynik rezonansu magnetycznego przysadki mózgowej u 32-latki

Wynik Rezonansu magnetycznego przysadki mózgowej: zmiana ogniskowa przedniego płata przysadki, ze względu na sygnał zmiany może odpowiadać torbieli kieszonki Rathkego,do różnicowania z mikrogruczolakiem. Czy to znaczy - nowotwór?

Lek. Tomasz Budlewski

To oznacza tyle, że trzeba przeprowadzić dalsze badania. Albo jest to torbiel albo gruczolak czyli nowotwór łagodny. Proszę udać się do lekarza endokrynologa celem rozszerzenia diagnostyki.