Wynik RF ilościowego i stan po obustronnym zapaleniu bioder u dziecka

witam moje 4 letnie dziecko w wieku 2 lat miało obustronne zapalenie bioder. teraz mały ma 4 lata zrobiliśmy mu rf ilościowe wyszło 17.3 norma do 14 czyli jest przekroczone dla sprawdzenia zrobiliśmy drugi raz to badanie tyle że jakościowe wyszło ujemne czyli ze nie ma z tej samej krwi zrobiliśmy kolejne badanie wyszło ze ma 20.3 czyli przekroczony wynik.jak mamy to rozumiec??

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik jakościowy stanie się dodatni gdy przekroczy odpowiednią wartość najwyraźniej gdy to badanie było wykonywane ten poziom nie został osiągnięty. Podwyższony wynik przy braku innych objawów może być u zdrowych dzieci. Dla pewności warto udać się do pediatry z wynikiem.

Pozdrawiam.