Wynik RM kręgosłupa po wypadku
Witam jestem po wypadku .2014 09 11mialem badanie rm i o to wynik :W poziomie l4/l5 widoczna jest szerokopodstawna centralno-lewoboczną przepiklinę krążka międzykręgowego, która na odległość ok. 4mm wypukla się w obręb swiatła kanału ręgowego wypełniając częściowo oba zachyłki boczne kanału kręgowego, w nieco wiekszym stopniu po stronie lewej gdzie dochodzi do ucisku korzenia.Rezerwa objętościowa kanałó nerwów rdzeniowych zachowana.Wymiar AP kanału kręgowego w tym poziomie ok.15mm. Daniel W.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości mogą być następstwem wypadku jak i klasycznej choroby zwyrodnieniowej. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Zestawienie wyniku z obrazem klinicznym pozwoli zaplanować właściwe leczenie.