Wynik RTG stawu biodrowego 47-letniej osoby do analizy

Niewielka podkorowa sklerotyzacja wzdłuż zarysów stropów panewek. Szpara stawu biodrowego prawego węższa w kwadracie górno-bocznym. Poza tym w częściach kostnych stawów biodrowych zmian nie wykazano. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo-biodrowych. Proszę o opisanie mojego wyniku rtg, czy jest to coś poważnego i czy wiąże się to z poważnym zabiegiem. Pozdrawiam i dziękuję.

Wynik RTG opisuje zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego, które na początkowym etapie leczy się zachowawczo. W przypadku nasilania się dolegliwości, progresji zmian i braku skuteczności leczenia zachowawczego wykonuje się protezoplastykę stawu biodrowego.