Wynik RTG stawu biodrowego u 33-latki
Dzień dobry robiłam RtG stawu biodrowego A-P .opis badania to Stawy biodrowe o zatartych nierównych zarysach z sklerotyzacją w tkance kostnej podchrzęstnej o cechach sacro-ilitis.Panie doktorze co to dla mnie oznacza mam 33 lata bardzo proszę o odpowiedz dziękuję.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam,
postępujące w przyszłości zmiany zwyrodnieniowe mogą zrobić z Pana kandydata do endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Warto skorelować badanie RTG z badaniem fizykalnym - ocenić zakres ruchomości i ewentualne dolegliwości bólowe w stawach.