Wynik TK zatok 48-letniej osoby do analizy

TK zatok- znaczny okrężny przerost błony śluzowej obu zatok szczękowych(głównie w zakresie zachyłków zębodołowych ) obejmujący także okolicę ujść powodując ich niedrożność. Obustronnie pogrubiała śluzówka komórek sitowia. Przyścienne zgrubienie w prawej zatoce klinowej oraz w zachyłku czołowym lewej zatoki czołowej z upośledzeniem drożności ujść.Polipowaty przerost śluzówki prawej małżowiny nosowej środkowej i dolnej. Moje pytanie -czy bez operacji jest szansa na wyleczenie? Dziękuję za pomoc.

Witam Lubartów. Czemu nie leczyłaś u mnie zatok jako dziecko kiedy byłem tam ordynatorem laryngologi?? Teraz już są przewlekłe. Czasami za pomocą wielokrotnych punkcji zatok szczękowych z podaniem odpowiednich leków do ich wnętrza udaje się je wyleczyć bez operacji a przynajmniej poprawić ich funkcjonowanie i ulżyć choremu.