Wynik USG nerek 32-latki

Proszę o wyjaśnienie, usg nerek: nerka prawa w spoczynku bada się ok 16 mm od zarysu przepony, przy wdechu i pionizacji bada się ok 32 mm od przepony. Obrysy ciągłe, po prawej w środkowym segmencie zaciągnięcie obrysu z blizną, po prawej niewielkie zwłóknienia miąższowe. Nerki wielkości w granicy dolnej normy, prawa 10,1cm, lewa 10cm. Czy możliwe jest żeby prawa nerka była ruchoma tzn nadmiernie ruchoma przy takim wyniku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy takim wyniku można wykluczyć nadmierną ruchomość. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.