Wyniki a samopoczucie. Która forma białaczki jest najłatwiejsza w leczeniu i od czego to zależy?

Witam, mam pytanie dotyczące moich wyników, gdzie limfocyty, granulocyty znajdują się poniżej 500m3, płytki krwi poniżej 2000, a liczba retikulocytów waha się między 3-4%? Co to oznacza? Dodam jeszcze, że w drugim badaniu szpiku wykryto 15% blastów białaczkowych. Oprócz mdłości, duszności i ogólnego osłabienia czuję się w miarę dobrze, co więc to dla mnie oznacza? Czy przy takich wynikach lekarz może mieć trudności ze stwierdzeniem typu choroby? Jaka forma białaczki jest "najlżejsza" do leczenia i czy rzeczywiście LLA się do niej zalicza?
ponad rok temu

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia. Białaczka jest poważną chorobą, gdzie niezależnie od podtypu leczenie jest długotrwałe i skomplikowane.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl