Wyniki badań - czy wszystko dobrze?

Witam! Od dłuższego czasu (kilku lat) skarżę się na ciągłą senność (potrafię spać po 16 godzin na dobę, o ile mam dzień wolny, zasypiam na wykładach i w autobusie), wciąż jest mi zimno (spanie w lecie pod kołdrą i kocem to standard, poza tym mam bardzo zimne, sine dłonie i stopy), mam problemy z koncentracją i zapamiętywaniem (kilka dni po przeczytaniu książki, nie pamiętam już imion głównych bohaterów, często zapominam w rozmowie nawet poszczególnych słów), wypadają mi włosy. Nie jest to związane z porą roku ani ze specjalnie szybkim trybem życia. Mam 24 lata, nie przyjmuję żadnych leków, nie mam żadnych schorzeń, nie odchudzam się, mam prawidłową wagę (172 cm, 62 kg). Dziś odebrałam wyniki badań, będę wdzięczna za wskazanie, czy wszystko jest w normie: wbc - 6,38; neu - 2,79; neu% - 43,7; lym - 2,79; lym% - 43,8; mono - 0,462; mono% - 7,23; eos - 0,247; eos% - 3,870; baso - 0,093; baso% - 1,45; rbc - 5,34; hgb - 14,6; hct - 44,9; mcv - 84,1; mch - 27,4; mchc - 32,5; rdw - 15,9; plt - 238; mpv - 11,2; pdw - 19; ob - 3 mm; glukoza na czczo 89 mg/dl, po 2 godzinach po posiłku - 78 (poprzednio na czczo miałam 71, a po 2 godzinach po 75g glukozy - 148); kreatynina - 0,69; chloesterol całkowity - 179; hdl - 59; ldl - 100; triglicerydy - 99; ast - 19; alt - 24; tsh - 1,66; mocz: ph 5, ciężar właściwy 1,025, brak białka, glukoza i ubilinogen norma, bilirubina 1 mg/dl, ciała ketonowe 5 mg, azotyny brak, leukocyty z paska 3+, erytrocyty z paska - negatywny nabłonki wielokątne liczne, nabłonki okrągłe pojedyncze, leukocyty 5-10, erytrocyty pojedyncze, nieliczne bakterie. Dużo tego wyszło:) Bardzo proszę o odpowiedź, szczególnie, że moja lekarka jest na urlopie, a chciałabym mniej więcej wiedzieć, czy wszystko jest OK, a jeśli tak, to gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny moich dolegliwości? Z góry bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieprawidłowości dotyczą badania moczu. Nie powinna się w nim znajdować bilirubina oraz ketony. Podwyższona jest również liczba leukocytów i nabłonków.

Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu i badanie lekarskie, by wypowiadać się odnośnie możliwej przyczyny. Ponadto, biorąc pod uwagę opisane objawy, konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Jednak podobnie jak interpretacja wyników, i ten problem wymaga uzupełnienia informacji i badania lekarskiego.

Pozdrawiam