Wyniki badań dotyczące chlamydii po in-vitro

Bardzo proszę o interpretację wyników badania dot. chlamydii: IgM 1,94 (ratio) IgG <2 W przypadku jeśli ten wynik oznacza, że mam bakterię proszę o info czy to zakażenie następuje wyłącznie drogą płciową. Miałam ostatnio zabieg in vitro (nieudany) nasieniem dawcy z banku spermy. Przed in vitro byłam spradzana na chlamydię i byłam zdrowa. Po transferze kilka tygodni zrobiłam serię badań i wynik jednego z nich jest dodatni. Dodam, że od czasu transferu nie miałam stosunku seksualnego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani norm referencyjnych dla laboratorium w którym wykonała Pani badanie. Jeśli jednak IgM są dodatnie, wskazuje to na świeże zakażenie chlamydią.