Wyniki badań hormonalnych wykonanych w 23 dniu cyklu

witam, wyniki moich badań hormonalnych to testosteron wolny: 5,93, androstendion 3,33, wynik testosteronu też podwyżsony. Badania wykonane w 23 dniu cyklu. Mam 25 lat. Jak mozna zmniejszyc poziom testosteronu?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Podwyższony poziom testosteronu świadczy o zaburzeniach układu hormonalnego. Aby ustabilizować poziom hormonów, konieczne jest poznanie przyczyny istniejących zaburzeń. Zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.