Wyniki badań hormonlanych u 20-latki

Witam ostatnio robiłam sb badania na hormony ponieważ od jakiegoś czasu zauważyłam że dzieje sie ze mną cos dziwnego dostałam wyniki dziś ale wogóle nic z tego nie rozumiem oto one: TSH 3-cia generacja Wynik w surowicy 1,821 μIU/ml 0,55 4,00 ~ Norma dla kobiet w cia¿y : 0,2-3,5 uIU/ml DHEA-SO4 Wynik w surowicy 469,64 μg/dl 25,9 460,20 H FT4 Wynik w surowicy 11,99 pmol/l 10,7 18,40 ~ Bardzo proszę o interpretację :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik TSH oraz Ft4 jest prawidłowy. DHEA-SO4 jest nieco podwyższony ale wynik wymaga oceny w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. Proszę zatem udać się do specjalisty endokrynologa, który zlecił wykonanie badania.