Wyniki badań hormonów tarczycy oraz zmęczenie, nerwowość i bolesność stawów

Ostatnio wykonała badanie ths oraz anty-TPO. Wynik to ths - 4,99 (norma 0,350 - 4,940) oraz tpo - 104,42 (norma 0,00 - 5,61). Ponadto towarzyszy mi nieustanne zmęczenie, bolesności stawów, nadmierna nerwowość. Czy może to wskazywać na problemy z tarczycą?

Dzień dobry,

Ma Pani niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto. Proszę oznaczyć sobie FT3 i FT4 rano na czczo. Po wykonaniu badań będzie wiadomo,czy jest to niedoczynność jawna, czy subkliczna. Niezależnie od tego, z uwagi na Pani wiek i objawy powinna Pani rozpocząć leczenie. Objawy wówczas szybko ustąpią.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz