Wyniki badań krwi i częste krwawienia z nosa u 12-latka

WITAM mam pytanie mój syn ma 12lat i po badaniu krwi wyszło ze ma monocyty 16,7 , eozynofile6,6 MCV 88 BARDZO CZĘSTO LECI MU KREW Z NOSA CZY TO MA JAKIS ZWIĄZEK Z TYM? BARDZO PROSZĘ O RADĘ I Z GÓRY DZIĘKUJE

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony poziom monocytów wskazuje na konieczność wykonania morfologii krwi z rozmazem ręcznym. Ze względu na krwawienia z nosa warto oznaczyć układ krzepnięcia, ciśnienie oraz skonsultować dziecko ze specjalistą laryngologiem.