Wyniki badań USG jamy brzusznej 3-miesięcznego dziecka

Witam mam pytanie dotyczące wyników badań USG jamy brzusznej mojego 3miesięcznego synka.A mianowicie torbielki 3mm-sledziona jednorodna nie powiekszona oraz lewa nerka miedniczka sr.4mm(powiekszyła się o 1mm w ciągu 7tyg.) nerka prawa kielich górny sr.2mm- bez zmian od ostatniego badania.Poza tym nerki prawidłowej wielkości i echostrukturze. Czy jest sie czym martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest dalsza obserwacja, Bez podania dodatkowych informacji z wywiadu medycznego nie można nic więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza nefrologa lub urologa dziecięcego w celu określenia odpowiedniego dalszego postępowania.