Wyniki badań w kierunku toksoplazmozy w 21-tygodniu ciąży a odpowiednie działania

Chciałam zapytać o interpretację wyników na toksoplazmozę i różyczkę w 21 tygodniu ciąży. Oto one: Toxoplazma: przeciwciała w kl. IgG - 34,66 IU/ml (>3,0 - dodatni), przeciwciała w kl. IgM - 0,61 S/CO (0,55 - 0,64 - wątpliwy), różyczka: przeciwciała w kl. IgG - 167,54 IU/ml (>10,00 - dodatni). Czy to są niepokojące wyniki? Niestety nie zdążyłam ich odebrać przed wizytą u ginekologa, a następną mam dopiero za miesiąc i bardzo się niepokoję. Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Jeżsli była Pani szczepiona zgodnie z kalendarzem szczepień na różyczkę to nie ma powodu do niepokoju.