Wyniki badania kału 2-letniego dziecka

Dostałam pare dni temu wyniki kału mojego 2letniego synka.Wyszło że ma jaja owsika ludzkiego dojrzałe larwy,lekarka mowi ze juz ma długo te pasożyty.Czy takie badanie jest wiarygodne, czy można sie pomylić co to znalezienia owsika? Pytam ponieważ nigdy w jego kupie nie widziałam zadnych białych nitek, punktów. Wczoraj przyjal pierwsza dawke leku.,dziś zrobil kupkę równiez nie widze, "martwych" robaków. Zaznacze że kał wysyłałam az do Wrocławia.

Piotr Pilarski

Zawsze może dojść do jakiś błędów jednak jeśli miał jakieś objawy skoro miał wykonywane badanie to warto zastosować antybiotykoterapię.

Pozdrawiam.