Wyniki badania krwi 6-latka

Witam! Mój synek ma 6 lat i dzisiaj miał pobieraną krew, ponieważ pani doktor zwróciła uwagę że jest za blady. Oto wyniki badania: WBC 6,2 RBC 4,45 HGB 12,4 HCT 37,3 MCV 84 MCH 27,8 MCHC33,2 GRANULOCYTY OBOJĘTNOCHŁONNE 30 GRANULOCYTY KWASOCHŁONNE 5 GRANULOCYTY ZASADOCHŁONNE 2 LIMFOCYTY 57 MONOCYTY 6 Czy mój synek ma anemię, czy może to coś poważniejszego. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki nie wskazują na żadne istotne nieprawidłowości. Dziecko nie ma anemii. Podany wynik koniecznie powinien być jednak skonsultowany przez lekarza pediatrę, który zestawi wynik badania ze stanem klinicznym dziecka.