Wyniki badania krwi i wysokie ciśnienie

Dobry wieczór. Dzisiaj zgłosiłem się na SOR ponieważ od pewnego czasu odczuwałem dosyć silny dyskomfort w klatce piersiowej oraz w miarę wysokie ćiśnienie. .Zrobiono mi EKG, które wyszło w normie oraz dodatkowe badania ( z krwi). Najważniejsze dla mnie są wyniki: CK-MB wynik: 12 Ul oraz Troponina I wynik: 0,01 ng/ml. Inne wyniki to: Chlorki 101 mmol/i, Kreatynina 1 mg/dl, MDRD >60 ml/min/1,73m2, Potas 3,62 mmol/i, Sód 123 mmol, HCT 50,4%, HGB 17 g/dl, Histogram - wykres 120275, LYM% 36%, MCH30,6 pg, MCHC 33,7 g/dl, MCV90,6fi, MPV 9,3fi, MPV 9,3 fi, MVD% 9%, NEU% 55%, PDW11,2 FI, P-LCR 19,9%, Płytki Krwi 215 (x10/s/3/ul, RBC 5,569x10/S/6/ul, WBC 10(x10/S/3/ul. Proszę o interpretację wyników. Jestem chory na cukrzycę (nie mam zaleconych żadnych leków). Stwierdzono, że wszystko jest OK. Czy naprawdę? Trochę się jednak obawiam... Z góry dziękuję za odpowiedź - przyznam, że trochę się boję. Tomek

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki są w normie, z wyjątkiem troszkę za niskiego sodu. Gdzieś za tydzień można by powtórzyć wynik razem z potasem. Dodatkowo radzę prowadzić dzienniczek ciśnień i za jakiś czas udać się do lekarza rodzinnego, jeśli będą podwyższone być może konieczne będzie rozpoczęcie leczenia.
Pozdrawiam