Wyniki badania krwim i OB u 30-latki

Chciałabym się dowiedzieć co znaczy w morfologi krwii podwyższone paramtry MPV - 11.1 oraz MCHC - 37.2. Czy jest się czym martwić. Pozostałe to: WBC 6.3 Granulocyty 58,4 MID 7 Limfocyty 34,6 RBC 4.41 HGB 14.6 HCT 39.2 MCV 88.9 MCH 33.1 PLT 283 RDW 12.8 C59 Odczyn Biernackiego 12.8 (jestem 30letnia kobieta i bardzo rzadko choruje)

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wyniki są prawidłowe. Odstępstwa w MPV i MCHC, należy analizować w kontekście do pozostałych parametrów, w tym przypadku nie są niepokojące. MPV oznacza wielkość płytek, MCHC - średnie stężenie hemoglobiny w krwinkach.
Pozdrawiam