Wyniki badania na toksoplazmozę u narzeczonej w 19. tygodniu ciąży

Witam. Mam pytanie. Moja narzeczona, która jest w 19 tyg. w ciąży miała robione badania na toxoplasmozę. Wynik badań to: Toxoplasma gondii IgG - ilościowo (ICD9:X43) Wynik: ↑ >650,0 IU/ml 650,0 Toxoplasma gondii IgM - jakościowo (ICD9:X45) Wynik reaktywny (+) niereaktywny (-) Proszę o pomoc. Czy dziecku nic nie będzie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

IgG rozumiem przekracza 650 IU/ml, a IgM jest reaktywne czy nie?Z opisu jednoznacznie to nie wynika, więc trudno jest udzielić odpowiedzi na pytanie.