Wyniki badania poziomu glukozy a dieta

Witam. Zostałem skierowany na badania pod kontem cukrzycy. Wyniki: Glukoza na czczo - 107.0, Glukoza 2 godz. po 75g glukozy - 111.0, Hemoglobina glikowana HbA1c - 5,03. Proszę o informację czy przy tych wynikach powinienem ograniczyć cukry/słodycze czy jednak nie muszę przykładać do tego większej uwagi. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.

Witam,

Poiom HbA1 c jest prawidłowy, natomiast glikemia na czczo - 107 mg/dl świadczy o nieprawidłowej glikemii na czczo - jest to stan przedcukrzycowy. Warto zacząć zdrowo się odżywiać i uprawiać regularny wysiłek fizyczny.Jeśli ma Pan nadwagę lub jest Pan otyły, to warto zadbać o prawidłową masę ciała. Proszę pamiętać, że pomiar "cukru" we krwi powinien odbywać się min. 8 h od ostatnio spożytego posiłku, wtedy jest miarodajny.
(stan przedcukrzycowy)