Wyniki badania progesteronu

Witam, od jakiegoś czasu mam nieregularne miesiączki. Postanowiłam zbadać progesteron. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Progesteron wyszedł 0,43 ng/ml f.pęcherzykowa 0,2-1,5, f.owulacyjna 0,8-3,0, f.lutealna 1.7-27, po przekwitaniu 0,1-0,8. Miesiączkę dostałam 4 marca, badanie zrobiłam 25 marca, więc do jakiej fazy będzie wynik? I czy jest prawidłowy? Proszę o interpretację.

Aleksander Ropielewski

Wynik powinna Pani oczytywać dla fazy lutealnej i jest on poniżej normy. Wskazane dodatkowe badani ahormonalne w celu ustalenia przyczyny obniżonego poziomu progesteronu.