Wyniki biopsji tarczycy 27-latka

Witam serdecznie, właśnie odebrałam wynik biopsji tarczycy. Bardzo proszę o komentarz. " Rozmazy zawierają treść krwistą , nieliczne leukocyty, makrofagi i grupy komórek pęcherzykowych z zaznaczonym polimorfizmem jąder, przeważająco z obrazem metaplazji oksyfilnej. diagnostyce należy rozważać guzkowy rozrost tarczycy. Wskazana kontrola". Dziękuję

Witam serdecznie. Obraz nie wskazuje na nowotworowe tło choroby. Warto wykonać oznaczenie stężeń hormonów tarczycowych i skonsultować się z endokrynologiem.