Wyniki CRP i OB oraz USG brzucha
moja córka ma wyniki CRP 20,7, OB 50 i w usg brzucha wykryto ślad wolnego płynu w miednicy mniejszej, miesiąc temu przebywała na oddziale dziecięcym z powodu silnego bulu berzuch, którego konkretnej przyczyny nie znaleziona.co oznaczają powyższe wyniki?jakie dodatkowe badania powinny byc zlecone?

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, CRP i OB to niespecyficzne markery stanu zapalnego. Wskazują, że w organizmie toczy się zapalenie. Konieczna jest dalsza diagnostyka obrazowa( być może tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny) i laboratoryjna, o której wyborze powinien zdecydować pediatra. Pozdrawiam.