Wyniki MR kręgosłupa 41-latki

Witam jestem po badaniu MR,prosze o interpretacje badania.na poziomieC3/C4centralneuwypuklenie materialu tarczy,siagajace brzusznej powierzchni rdzenia,wymiarAP kanalu 7,5 mm.na poziomieC4/C5 centralno-obuboczna bardziej w prawo wypuklina tarczy z impresja na rdzen kregowy i oba korzenieC5 wymiarAP kanalu6,6mm.Zwyrodnieniowo zmieniony sygnalprzylegajacych blaszek granicznych.Zwezone oba otwory miedzykregowe w wiekszym stopniu prawy.Na poziomieC5/C6centralno obuboczna,bardziej w prawo wypuklina materialu tarczy z impresja na rdzen i z uciskiem na prawy korzenC6.WymiarAP kanalu7,5mm. zawezone otwory miedzykregowe,

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik badania wskazuje na przepuklinę krążka miedzykregowego w odcinku szyjnym kręgosłupa pomiędzy kręgiem 5 a 6. Niestety badanie to powinno byc interpretowane w odniesieniu do stanu klinicznego Pani, dlatego zalecam udac sie z wynikiem do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam