Wyniki TSH a nadwaga

Witam mam 28 lat i wlasnie zrobilam wyniki tsh (sama prywatnie bo mam pare niepokojacych objawow glownym jest duza nadwaga). Dzis dostalam wynik i moje tsh wynosi 22,47 mlU. I tu moje pytanie czy to jest tuzo za duzy wynik? Bo zaczynam sie troche martwic. Widzac normy wyniku :( co dalej robic? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, wynik jest bardzo wysoki. Wskazane niezwłoczne rozpoczęcie farmakoterapii w celu zapobieżeniu i zahamowaniu już obecnych objawów niedoczynności. W tym celu należy zgłosić się z wynikami badań do lekarza rodzinnego.