Wypadanie tylnej części pochwy po trzech porodach

Dzień dobry !Mam 39 lat i jestem po trzech porodach.Pozostałością po ostatnim jest wypadanie tylnej części pochwy podczas zwiększonego ciśnienia śródbrzusznego.mój lekarz wspomniał o ewentualnej plastyce ale słyszałam też o laserowym usuwaniu tej dolegliwości.Który zabieg jest lepszy ,jaka jest skuteczność metody laserowej?dziękuję z góry za odpowiedż.

Myślę że w bardzo niewielkim obniżeniu tylnej sc. pochwy laser jest alternatywą. Jeżeli chodzi o skuteczność to sądzę że jest to zbyt niwa metoda w Polsce żeby można było się na ten temat wypowiedzieć autorytatywnie.