Wysoki poziom ASO u dziecka

Witam, odebrałam dziś badania syna (ma 10 lat) i się zmartwiłam bo ma bardzo wysoki ASO- antyseptolizyna 0 -1013,4 czy to jest coś poważnego? jak to się leczy? syn teraz na nic nie narzeka nic Go nie boli chorował na anginę 4 tygodnie temu ale teraz jest wszystko dobrze. w tym wyniku ma jeszcze podwyższone: RDW - 15,5, Monocyty 7%oraz ciężar właściwy-1,032 proszę o pomoc. Małgosia

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Podane przez Panią miano antystreptolizyny może świadczyć o trwającym bądź przebytym zakażeniu paciorkowcami. Podana przez Panią angina, przebyta 4 tygodnie temu, jest wywoływana przez bakterie paciorkowce β-hemolizujące z grupy A. Jeśli dziecko czuje się dobrze- nie ma powodu do obaw.
z poważaniem
Michał Kurek