Co oznacza wysokie ASO u dziecka?

moj syn choruje od 6 miesiecy . najpierw szkarlatyna przez 3 mies , pozniej czeste ostre infekcje uszu , bole stawow , wysypki , wysoka goraczka , co chwile cos . lekarz wykonal badanie krwi morfologia i crp w pozadku ,ale ASO podwyzszone do 3800 . czekam tydzien a lekarz nadal nie zalecil zadnego leczenia . co moze oznaczac tak wysokie ASO ?

Magdalena Mroczek

Wynik badania świadczy o tym, że mogło dojść do powikłań po zakażeniu paciorkowcami. Konieczna jest konsultacja z lekarzem.