Dlaczego mam bardzo wysokie ASO?

Witam. Od około 3lat borykam się z problemem bardzo wysokiego poziomu ASO. Przeszłam szereg badań w celu odnalezienia miejsca, w którym znajduje się paciorkowiec. Nie został znaleziony w żadnym miejscu. Regularnie robię badania krwi ze względu na chorobę - Hashimoto. Poziom ASO stale się utrzymuje w granicach 900. Największy poziom, jaki osiągnęło wynosil 1500. Lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą z czego wynika moja przypadłość, jednak ja się niepokoje. Może Państwo znają odpowiedź na to, z czego wynika tak wysoki poziom przeciwciał w moim organizmie? Pozdrawiam

ASO świadczy o przebytym, a nie tylko o trwającym zakażeniu paciorkowcowym i może świadczyć o chorobie reumatycznej, która dotyka nie tylko stawów, ale m.in. mięśnia sercowego lub nerek dając bardzo groźne powikłania. Proszę się pilnie skierować do reumatologa.