Wysokie ciśnienie podczas miesiączki

Witam ;przed miesiaczka mam objawy pms bolesnosc pirsi czuje sie ciezsza,przy ostatniej miesiaczce mialam wysokie cisnienie nawet dochodzilo do 165/108 czyto moze az tak byc dokuczliwe robilam dno oka wykluczylo nadcisnienie po misiaczce mam normalne cisnienie do jakiego lekarza sie udac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość ciśnienia jest bardzo wysoka i wymaga leczenia. Przede wszystkim proszę zatem mierzyć ciśnienie codziennie rano i wieczorem przez około tydzień. Następnie wraz z zapisanymi pomiarami proszę skonsultować się z lekarzem POZ. A propos badania dna oka to takie badanie zdecydowanie nie wyklucza nadciśnienia!