Wzdęty brzuch po laparoskopii

Tydzień temu miałam robioną laparoskopię. Mój brzuch po niej jest bardzo nienaturalnie wzdęty, jestem osobą szczupła i wyglądam jak w ciąży. Czy jest to normalne po takim zabiegu, czy coś jest nie tak?

Czy Pani normalnie oddaje stolec? Ma apetyt? Co z wiatrami? Jaką Pani stosuje dietę? Czy ma Pani jakieś inne dolegliwości oprócz wzdętego brzucha? Bez badania fizykalnego i konkretnego wywiadu nie udzielę Pani dokładnych informacji na temat Pani obecnego stanu zdrowia. Być może wzdęty brzucha to zalegający jeszcze gaz w zakresie jamy brzusznej jakiego używa się w czasie zabiegu. Taki gaz czasami wchłania się przez kilka tygodni. Jeśli jest Pani bardzo zaniepokojona swoim obecnym stanem proszę w tej sprawie udać się na kontrolną wizytę do Poradni Chirurgii Ogólnej.