Wzrost TSH i spadek FT3 i FT4 po pięciu miesiącach od porodu

Witam, w ciąży skierowano mnie do endokrynologa z powodu TSH 3,47, dodatkowe badania wykazały FT3 3,07 TF4 1,17 P/C ATPO 473 U/ml. w USG rozpoznano HASHIMOTO .Otrzymywałam eutyrox 50 do końca ciąży. Po ciąży lekarz zlecił zmniejszenie dawki do 25. Po 5 miesiącach od porodu wykonałam badania kontrolne TSH wzrosło do 12,5, FT3 i FT4 spadło do TF3 2,63 ,TF4 0,92 natomiast p/c ATPO podskoczyły do 600 U/ml. Proszę o radę co robić...

Proszę iść do endokrynologa , trzeba ustalić nowe dawki leków. Po ciąży tak już się dzieje w tej chorobie, trzeba na nowo uregulować gospodarkę hormonalną.
W chorobie Hashimoto (autoimmunologicznej) zawsze polecam zainteresowanie się dietą, jako czynnikiem hamującym rozwój choroby.
W razie pytań: info@swiatdietetyki.pl