Zabieg in-vitro po podwiązaniu jajników

Witam, mam 31 lat. 10 lat temu podwiązano mi jajniki po trzecim cięciu cesarskim, gdyż wtedy miałam za krótki okres pomiędzy ciążami i obawiałam się kolejnej ciąży. Mam trzech synów 13, 12 i 10 lat. Teraz jestem w nowym związku i chciałabym mieć dziecko. Wiem, że jest to możliwe metodą in-vitro, ale chciałabym wiedzieć jak to będzie wyglądać w moim przypadku, jakie leki ewentualnie musiałabym brać i ile leczenie będzie nas kosztować, jak i ile będzie trwać od czasu leczenia do czasu zapłodnienia. Nie miałam problemów z donoszeniem ciąży. Wszystkie dzieci mam zdrowe. Mam omówioną pierwszą wizytę w klinice leczenia niepłodności, ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie! Niestety udzielenie odpowiedzi na Pani pytanie nie jest możliwe. Ustalenie właściwego leczenia możliwe jest wyłącznie po zebraniu z Panią szczegółowego wywiadu lekarskiego (zarówno internistycznego, ginekologicznego jak i położniczego) oraz przeprowadzeniu szeregu badań diagnostycznych. Wszystkie te aspekty na pewno zostaną poruszone na pierwszej wizycie w poradni specjalistycznej. Z tego też względu proszę pamiętać, by na wizytę wziąć ze sobą wszystkie dotychczasowe karty wpisowe ze szpitali, ostatnie wyniki badań, o ile takowe Pani posiada oraz zapisać wszystkie leki, jakie przyjmuje Pani na co dzień. Proszę również pamiętać o wynikach Pani partnera. Metoda in vitro faktycznie jest metodą z wyboru w Pani przypadku. Teraz lekarz musi jedynie wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu oraz ustalić schemat Pani leczenia. Średnio przygotowania do zabiegu trwają jednak 6 miesięcy. Pozdrawiam