Zabieg na przepuklinę pachwinową a zakażenie gronkowcem

Witam 3lata temu miałam zabieg na przepuklinę pachwinową. Od prawie 4 miesięcy mam otwartą bliznę i leci i z niej ropa z krwią. W szpitalu stwierdzili ze mam zakażenie gronkowcem... nadal czekam za zabiegiem zmiany siatki... czy są jakies poiwklania po tak dugim okresie oczekiwania. Dodam ze bardzo boli mnie brzuch i piecze mnie ta rana i także mam problemy z noga. Proszę o odp
KOBIETA ponad rok temu

Perspektywy polskiej transplantologii

Polska transplantologia nieustannie się rozwija. Operacje są coraz skuteczniejsze, ponieważ wykorzystywane są nowoczesne technologie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są perspektywy polskiej transplantologii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
W przypadku zakażenia ciała obcego w organizmie czas gra dość ważną rolę i jak najszybciej powinna nastąpić wymiana zainfekowanego materiału. Zwlekanie z leczeniem oraz włączeniem antybiotyków może doprowadzić do zaostrzenia i zwiększenia zakresu infekcji.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Niestety nawet po ponownej operacji z usunięciem wszczepionej poprzednio siatki i zastąpieniem jej nową może zakażenie nie ustąpić. Może też dojść do wznowy przepukliny, odrzucenia nowej siatki. Ponowna operacja w zakażonym środowisku jest wysoce ryzykowna, a utrzymanie zakażonej siatki jest też niemożliwe. Może wybrać wariant usunięcia siatki zakażonej, a wszczepienie nowej metodą laparoskopową od jamy otrzewnowej. Najlepiej udać się w tej sprawie do ośrodka specjalizującego się w operacjach plastyki przepuklin także wykonywanych metodą laparoskopową.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty