Zabieg na przepuklinę pachwinową a zakażenie gronkowcem

Witam 3lata temu miałam zabieg na przepuklinę pachwinową. Od prawie 4 miesięcy mam otwartą bliznę i leci i z niej ropa z krwią. W szpitalu stwierdzili ze mam zakażenie gronkowcem... nadal czekam za zabiegiem zmiany siatki... czy są jakies poiwklania po tak dugim okresie oczekiwania. Dodam ze bardzo boli mnie brzuch i piecze mnie ta rana i także mam problemy z noga. Proszę o odp
KOBIETA ponad rok temu

Niestety nawet po ponownej operacji z usunięciem wszczepionej poprzednio siatki i zastąpieniem jej nową może zakażenie nie ustąpić. Może też dojść do wznowy przepukliny, odrzucenia nowej siatki. Ponowna operacja w zakażonym środowisku jest wysoce ryzykowna, a utrzymanie zakażonej siatki jest też niemożliwe. Może wybrać wariant usunięcia siatki zakażonej, a wszczepienie nowej metodą laparoskopową od jamy otrzewnowej. Najlepiej udać się w tej sprawie do ośrodka specjalizującego się w operacjach plastyki przepuklin także wykonywanych metodą laparoskopową.