Zabieg usunięcia torbieli jajnika

Witam, pod koniec lutego miałam zabieg osunięcia torbirli jajnika. Odebrałam wyniki badań hispat, ale wizyte lekarza mam dopiero za 2 tygodnie, w związku z tym poproszę o przetłumaczenie wyników: 1) fragmenta parietis cystis endometrialis ac folliculi cystici (partim cum signa luteinisationis) et corpora albicantia ovarii 2) cystis serosa perioviductalis ac fragmentum serosae cum microfocus endometriosis externi. Bardzo dziękuję za pomoc

1) fragmenta parietis cystis endometrialis ac folliculi cystici (partim cum signa luteinisationis) et corpora albicantia ovarii
- fragmenty ściany torbieli endometrialnej a także pęcherzyki torbielowate (częściowo z oznakami luteinizacji) i ciałko białe jajnika
2) cystis serosa perioviductalis ac fragmentum serosae cum microfocus endometriosis externi
- torbiel surowicza okołojajowodowa a także fragmenty surowicówki z małymi ogniskami endometriozy zewnętrznej