Zakażenie bakterią Klebsiella Oxytoca

witam . mój problem polega na tym ze często "chwytam" bakterie które atakuja układ moczowy i tworzy sie stan zapalny w jądrach . Pół roku tem złapałem bakterie E .Coli a nastepnie Enterobacter cloacea, wyleczyłem je antybiotykiem i posiew nasienia był jałowy. Teraz znowu wyszła mi bakteria tym razem Klebsiella Oxytoca?? czy to kolejna bakteria z rodziny E.Coli?? czy Cipronex powinien ja wyleczyć?? i czy są np jakies szczepionki zeby uchronic organizm przed takimi bakteriami??

Aleksander Ropielewski

Nie jest to bakteria gram ujemna z innej rodizny niż E. coli. Ciprofloksacyna powinna byc skuteczna w jej leczeniu. Odnośnie przyczyn nawracających zakażeń układu moczowego należy ustalić ich przyczynę (zwykle predyspozycje anatomiczne lub zaburzenia odporności) i rozważyć przewlekłe stosowanie profilaktyki zakażeń. Nie ma szczepionek zabezpieczających przed tego typu zakażeniami.