Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakażenie bakterią Klebsiella Oxytoca

witam . mój problem polega na tym ze często "chwytam" bakterie które atakuja układ moczowy i tworzy sie stan zapalny w jądrach . Pół roku tem złapałem bakterie E .Coli a nastepnie Enterobacter cloacea, wyleczyłem je antybiotykiem i posiew nasienia był jałowy. Teraz znowu wyszła mi bakteria tym razem Klebsiella Oxytoca?? czy to kolejna bakteria z rodziny E.Coli?? czy Cipronex powinien ja wyleczyć?? i czy są np jakies szczepionki zeby uchronic organizm przed takimi bakteriami??
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Nie jest to bakteria gram ujemna z innej rodizny niż E. coli. Ciprofloksacyna powinna byc skuteczna w jej leczeniu. Odnośnie przyczyn nawracających zakażeń układu moczowego należy ustalić ich przyczynę (zwykle predyspozycje anatomiczne lub zaburzenia odporności) i rozważyć przewlekłe stosowanie profilaktyki zakażeń. Nie ma szczepionek zabezpieczających przed tego typu zakażeniami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy