Zakażenie chorobą od osoby przyjmującej chemioterapię

Witam. Mieszkam z osoba, ktora przyjmuje chemioterapie. Odpadaja jej paznokcie, wdalo sie zakazenie i bierze antybiotyk. Czy wydzielajaca sie ropa i przezroczysty plyn spod paznokci jest szkodliwy dla osob, ktore z nia mieszkaja? Czy osoba, ktora ma takie paznokcie moze myc naczynia albo robic jedzenie, czy wtedy nic nie przeniesie na zdrowych czlonkow rodziny, ktorzy spozywaja jej posilki? Prosze bardzo o odpowiedz.

Należy wykonać tzw. posiew z wydzielin aby przekonać czy i jakie drobnoustroje one zawierają , jeśli tak - to wykonuje się tzw. antybiogram czyli badanie na jakie antybiotyki te drobnoustroje są wrażliwe i zapisuje odpowiedni (leczenie celowane) , zż