Zakażenie gronkowcem złocistym rany po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie, zarażenie MSSA (gronkowiec złocisty). Drugie cięcie cesarskie. Rana w jednym miejscu nie zrośnięta, wypływa wydzielina. Posiew wykazał MSSA gronkowiec złocisty. Jak mogło dojść do zakażenia?Podobno to nie jest szpitalne, bo szpitalne to MRSA. Położnik przepisał antybiotyk, a wg. chirurga nie brać antybiotyku, poczekać aż rana się zrośnie (goi się dobrze) i wyciąć wtedy pozostałe zgrubienie. Jak postępować? Czy MSSA da się całkowicie wyleczyć?Jak?Może przejść na inne narządy?

Każda bakteria musi wniknąć wykorzystując naruszoną barierę, w tym wypadku skórę. To może być bakteria także z Pani skóry. Dobrze, że szczep jest wrażliwy na metycylinę. Łatwiej będzie się go pozbyć z rany. Leczenie antybiotykiem ogólnie rezerwujemy dla objawowych infekcji. Przez Internet nie ocenię rany, więc i nie poradzę, co robić.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć nie widząc rany! Gronkowiec zlocisty jest odporny na prawie wszystkie antybiotyki,ale... ja jednak wykonałbym posiew i antybiogram , bo może jest akurat jakiś antybiotyk,który go zwalczy!!! zż