Zakażenie paciorkowcem a choroba reumatyczna

Mam pytanie,podwyższony 470 wynik ASO u dziecka,bez żadnych objawów klinicznych,,(jedynie przez 3 dni wysoka temp.39 i ból głowy), nie chorowała ostatnio na nic, żadnych antybiotyków.w trakcie gorączki crp 70,po kilku dniach 12ale ob 40..co oznaczato ASO,zakażenie paciorkowcem,czy jakąś chorobę reumatyczną? dziecko jest mniej energiczne,ospałe,jakby coś było nie tak.rm głowy ok.ma powiększone węzły podżuchowe,ale gardło ok.okulista,usg brzucha ok.jakie badania jeszcze,jaki lekarz?

Witam. Wynik badania wskazuje na przebyte w ostatnim czasie zakażenie paciorkowcem. Należy powtórzyć oznaczenie co umożliwi obserwację dynamiki jego narastania lub spadku.