Bóle stawów i podwyższona temperatura ciała a gorączka reumatyczna

mam temperaturę 37.9,bolą mnie stawy kolanowe,nadgarstkowe i staw biodrowy prawy.rok temu stwierdzono u mnie przeciwciala gośća .czy może to być początek gorączki reumatycznej?

Lek. Magdalena Pikul

Myli Pan/Pani pojęcia. Gorączka reumatyczna to reakcja autoimmunologiczna na zakażenie paciorkowcem hemolizującym grupy A. Nie ma związku z gośccem czyli reumatyzmem. Proszę zgłosić się do lekarza celem badania przedmiotowego.