Zapalenie błony śluzowej dwunastnicy przewlekłe nieaktywne

Witam, dostałam wynik gastroskopii: 1.Opuszka XIIcy wyc - zapalenie błony śluzowej dwunastnicy przewlekłe nieaktywne; hyperpazja gruczołu Brunnera 2.Antrum wyc - Zapalenie żołądka nieaktywne małego stopnia. Metaplazja jelitowa nieobecna.zanik śluzówki 3.Trzon zoł. wyc . - Zapalenie błony śluzowej żołądka nieaktywne małego stopnia, metaplazja jelitowe niekompletna stopnia małego. zanik śluzówki Czy mam się czym martwić? Wyniki nie do końca są dla mnie zrozumiałe. Proszę o wyjaśnienie wyników

Nie ma powodu do niepokoju. Wynik określa tylko niewielkiego stopnia przewlekłe zapalenie śluzówki i żołądka nieaktywne, bez zmian metaplastycznych czyli przemiany do złośliwego stanu. Wynik oczywiście powinien interpretować lekarz, który dał skierowanie na gastroskopię.