Zapalenie oskrzeli, kaszel i zmiany na oskrzelach w RTG klatki piersiowej

Witam, moja 3 letnia corka 3 mc temu miala zapalenie oskrzeli, brala antybiotyk i przeszlo, Po tygodniu dziecko dostalo kaszlu i katar. Pojechalam znow do lekarza i dziecko bylo czyste osluchowo, lecz kaszel nie ustepowal. Zrobili jej badania na atme i alergie wyszlo ze jest wszystko w porzadku. Dzis robili rtg klatki piersiowej wyszlo ze sa zmiany na oskrzelach. Czy to cos groznego? !!'

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani wyniku RTG, dlatego też trudno jednoznacznie ocenić jakie zmiany opisane zostały w wyniku badania. Ich charakterystyka może natomiast wskazywać na konkretne rozpoznanie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który oceni RTG oraz wdroży właściwe postępowanie.