Zapalenie przełyku a antybiotyk

Witam Miałem robina gastroskopie mam przewlekle zapalenie przełyku poj nadzerke mniejsza niż 5mm i hp, bralem antybiotyki i zayzwam dalej lek helides, i mam takie pytanie czy te przewlekle zapalenie pzełyku jest groźne? i jaka diete mam stosować. Dziwne wydaje mi się to ze 1 tabletka wszystko wylecze. proszę o odp

Prawdopodobnie choruje Pan na chorobę refluksową przełyku, w przebiegu której występuje zapalenie przełyku. Jedna tabletka wystarczy, ale choroba refluksowa jest chorobą przewlekłą, to znaczy taką w której leki trzeba przyjmować na stałe. Pwinien Pan być pod kontrolą gastroenterologa.