Zapalenie żołądka i przełyku w wyniku gastroskopii jako skutek antybiotykoterapii

Witam jestem po gastroskopii na której wyszła nadżerka, zapalenie żołądka i przełyku, brak helicobacterii, niestety następna wizyta u gastrologa na nfz jest za 7mies i teraz pytanie czy to zapalenie mogło byc spowodowane przyjmowaniem antybiotyku przez tydzień przed badaniem ewentualnie czy nie lepiej udać się prywatnie z tym badaniem.

Witam serdecznie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. On także może wypisać receptę na lek, który powinien pomóc w tej sytuacji.