Zapalenie żołądka i przepuklina rozworu przełykowego oraz nasilenie dolegliwości

Witam.Około pół roku temu dostałam skierowanie na gastroskopię,ponieważ miałam bóle w okolicach mostka i często wymiotowałam.Na badaniu wyszło,że to zapalenie żołądka i przepuklina rozworu przełykowego.Lekarz gdy zapytałam o co chodzi powiedział mi tylko,że żołądek wchodzi mi do klatki piersiowej i że to leczy się lekami.Mój lekarz rodzinny przepisał mi leki na refluks żołądka i na tym koniec.Twierdzi,że nie ma sensu tego operować. Tylko,że coraz częściej mam bóle brzucha i wymiotuję. Co dalej?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, początkowo to schorzenie leczy się tylko farmakologicznie, jednakże jeżeli objawy będą nawracały pomimo właściwego leczenia może sie okazać konieczna operacja. Proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym i ewentualnie chirurgiem. Pozdrawiam