Zarażenie HBS
Witam, jestem w 30 tc, wczoraj odebrałam wyniki na Hbs i jest dodatni:( co mam dalej robić? Dodam, że wcześniej miałam robione HCV i wynik był ujemny. Później trafiłam do szpitala na obserwacje, tam pobierali mi krew. Czy tam mogli mnie zarazić Hbs plus? I czy powinnam powtórzyć badanie na HCV?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Przede wszystkim proszę zwrócić uwagę, czy dodatni jest poziom HBsAg (antygenu) czy anty-HBs (przeciwciał). Jest to bowiem o tyle istotne, że HBsAg świadczy o zakażeniu, a anty-HBs o zabezpieczeniu przed zachorowaniem po szczepieniu. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zinterpretuje wynik oraz odpowie na pytanie jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.