Zastawka mitralna, płatki o prawidłowej grubości, mała niedomykalność

serca[mm]AORTA-30.LEWY PRZEDSIONEK-35.LEWA KOMORA-47.TYLNA ŚCIANA LK-11.zastawka mitralna;płatki o prawidłowej grubości,mała niedomykalność.zastawka aortalna;trójpłatkowa,vmax 1,2m/s,bez cech wady.zastawka trójdzielna;mała niedomykalność z pgmax 10mmhg.zastawka płucna;act 147ms,ślad niedomykalności .funkcja lewej komory;akineza seg koniuszkowego pmk,hypokineza koniuszka,seg koniuszkowego sc bocznej,sc przedniej,ef wg simphsona 53%,funkcja rozkurczowa w normie e 7.bez płynu w osierdziu,tapse22

Renata GrzechociĹska

Witam.
Opis badania powinien skonsultować ze swoim kardiologiem. Występowanie obszarów akinetycznych i hypokinetycznych wskazuje na przebyte niedokrwienie mięśnia sercowego, ponadto występują wady zastawkowe w postaci ich niedomykalności.
Pozdrawiam