Zastępcze tabletki Varenelle

Do tej pory brałam sidretelle 20 jednak nie mogłam jej znaleźć w żadnej aptece i otrzymałam tabletki zastępcze Varenelle,gdzie jest 28tabletek. Dzisiaj kończy mi się 7-dniowa przerwa po czym zaczynam zażywać Varenelle czy zostaje nadal zachowana ochrona,czy muszę stosować dodatkowe środki antykoncepcji?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zamianę leków antykoncepcyjnych powinno się przeprowadzać bez 7 dniowej przerwy, pomimo tego zachowanie tej przerwy nie zmniejsza skuteczności a jedynie może przyczyniać się do nieprawidłowych krwawień w czasie stosowania pierwszego blistra.

Pozdrawiam.